piatok, apríl 19, 2019
A- A A+

Služby

Výjazdy.

Nechce sa Vám odpájať Váš pc alebo ho niekam prenášať ? My si poň prídeme, opravíme a prinesieme ho späť.

 

Inštalácia operačného systému Windows a ovládačov.

Inštalácia nového operačného systému je najlepším prostriedkom ako zrýchliť chod Vášho pc ak nevyžadujete vylepšenie samotných komponentov počítača. Po vykonaní inštalácie Windowsu v pc nezostanú žiadne Vaše predošlé údaje, takže ani žiadny škodlivý software ako sú vírusy, reklamné programy a podobne. Počítaču takto odoberieme zbytočne veľké množstvo procesov a dát a tak uhladíme a zvýšime jeho pozorovateľný výkon.

 

Inštalácia operačného systému Windows, ovládačov a základnéhosoftwaru.

V tejto službe sú obsiahnuté všetky úkony ako v predošlej službe avšak počítač ešte nemá nainštalovaný internetový prehliadač ako napr. Google Chrome, ochranu pred vírusmi a základné programy Java Runtime, Adobe Flash Player, Adobe Reader a mnoho ďalších. Po vybraní tejto služby však všetok základný software nainštalujeme za Vás a po obdržaní pc späť bude okamžite pripravený na prácu.

 

Záloha údajov do 500GB.

Perfektný doplnok ku inštalácií nového Windowsu. Ak nechcete prísť o dôležité údaje napr. o dokumenty z práce alebo o fotky z dovolenky a nevytvárate si zálohu je tento proces priam nutnosťou. Pred inštaláciou nového operačného systému zálohujeme Vaše prioritné súbory na externé úložisko a po dokončení prác zálohované dáta vrátime späť do Vášho pc.


Vyčistenie chladiča a nanesenie novej teplovodivej pasty.

Ak pociťujete, že je Váš notebook priveľmi teplý alebo často pri práci “hučí“ je problém v chladení. Ventilátor a samotné telo chladiču môžu byť zanesené prachom alebo inými nečistotami a tak je znížený prietok vzduchu cez chladič čo zapríčiňuje prehrievanie procesoru alebo grafickej karty. Z tohto dôvodu treba chladič vymontovať vyčistiť, naniesť novú vrstvu teplovodivej pasty a chladič osadiť späť. Teplovodivá pasta zabezpečuje prenos tepla zo samotnej časti pc na chladič. Táto pasta má kľúčovú úlohu pri chladení a tak je spolu s vyčistením vymenená. Po tejto údržbe bude mať pc nižšie prevádzkové teploty, bude kultivovanejší a samozrejme sa navráti jeho stratený výkon ako keď musel bojovať s vysokými teplotami.

 

Vyčistenie tela notebooku.

Ak máte pri surfovaní na internete vždy chuť na niečo dobré a vie o tom aj Vaša klávesnica možno je čas aby ste jej dopriali trochu lásky. Toto sa však netýka iba klávesnice ale všeobecne celého tela notebooku. Služba čistenia tela by mala byť vykonávaná spolu s čistením chladiču aby sme mohli vyčistiť telo aj z vnútra. Takto navrátime zašlú slávu vzhľadu Vášho notebooku a bude sa sním oveľa lepšie pracovať.

 

Výmena súčiastok.

Pri oprave počítača, ktorý má poškodenú určitú časť sa práca hodnotí podľa pracovnej normohodiny. Častokrát sa výmena súčiastky spája s ďalšou službou t.j. ak sa pokazí pamäťové médium v pc (HDD / SSD) tak hradíte samotnú súčiastku, počet normohodín potrebných na ich výmenu a z hore uvedených služieb. Zakúpenie služby (napr. inštalácia windowsu) však nie je podmienkou výmeny súčiastok !